Тренер «Фавориту» Анатолій Офат: «Не вистачило досвіду, адже команда молода»

Тренер «Фавориту» Анатолій Офат: «Не вистачило досвіду, адже команда молода»

В рамках XXV Чемпіонату України з волейболу 13 та 14 листопада команда лубенського ВК «Фаворит» вперше в цьому сезоні приймала гостей -  львівських гравців ВК «Барком-Кажани». Обидва матчі 4-го туру Чемпіонату проходили в спорткомлексі ПЗМС в Полтаві. В результаті туру ВК «Барком-Кажани» вибороли перемогу, а господарі отримали очки в Суперлізі за виграну першу партію та безцінний досвід у грі з такою сильною командою. Головний тренер ВК «Фаворит» Анатолій Офат поділився професійними враженнями про гру та подальшими планами на участь у Суперлізі.

Скажіть, будь-ласка, наскільки ВК «Барком-Кажани» серйозний суперник?

Команда Львова зараз лідер! На першому місці, звичайно, харківській «Локомотив», це визнаний лідер останніх 20 років в Україні, а ось Львів зараз на другому місці після Харкова. Нещодавно вони суттєво посилили свою команду, зібрали багато провідних гравців України, запросили польського тренера. Це дійсно дуже серйозна команда.

«Фаворит» перший раз грав з такою серйозною командою?

Звичайно, ні! Ми граємо вже другий рік, беремо участь в Чемпіонаті України. Але ми граємо в основному юнацькою командою, яка створена на базі спортивної школи. У нас команда професійна, але молода. Наші гравці - вихованці спортивної школи, в основному школярі по 17-15 років.

Які сильні суперники у вас будуть ще?

Найсильніший суперник - це «Локомотив» (Харків), а також команди Львову, Дніпропетровська. Трохи слабкіші команди з Чернігова та Вінниці.

У вас важке завдання стоїть ...

Дуже складне завдання. Цього року в Суперлізі вісім команд грають, дві останні команди вибувають. Наше основне завдання – набрати очки, піти з останнього місця та залишитися в Суперлізі. Президент клубу поставив нам завдання - два роки набиратися досвіду, а результат, сказав, буду питати потім. Ось такі у нас завдання в цьому році - набиратися досвіду та затриматись в Суперлізі.

У вас уже є досягнення в Чемпіонаті цього року?

Ми грали перед цим з командою Суперліги Вінниці та одну гру виграли. Боротьба була дуже запекла та корисна для нашої команди. П'ять партій грали, максимально, і перші очки здобули. Цього року у Вінниці це була наша перша перемога. Звичайно, перемога викликала підйом, тому і зі Львовом більш-менш зіграли, виграли одну партію.

Команда

Чого не вистачило команді «Фаворит» для перемоги в матчі зі львівською командою?

В першу чергу нам не вистачало і досвіду і, можливо, фізичних сил. Адже у нас більшість складу юнаки, там все-таки доросла команда, дорослі хлопці, які вже програли в Суперлізі в багатьох командах України. Не вистачило і кількості гравців, у нас мало рівноцінних замін.

Це у вас була така розминка, можна сказати?

Це була якраз не розминка, а повноцінна гра. Скоріше це можна назвати тренувальними пробами, в яких ми набираємося досвіду. Але ми зіграли з ними гідно! Ну, як гідно - два рази програли по 3:0, але в перший день ми першу партію виграли! І на другий день могли виграти, там на більше-менше програли - 25:27.

Які позитивні сторони ви могли відзначити в цьому матчі?

Добре, що боролися завзято. Виграли першу партію в перший день, це дуже добре. Хоча хлопці грали проти грізного суперника, проти справжніх майстрів. Для свого віку вони дуже гідно зіграли!

Когось з команди можете відмітити окремо?

Сотник Микита дуже непогано виглядав. І ще є у нас молодий гравець Політько Женя, йому 15 років. Як для 15-річного він дуже непогано виступив. В основному хлопці боролися гідно, але не всі, правда.

Які подальші плани у команди?

Зараз ми граємо чемпіонат. В ньому є вісім команд, з кожною з яких ми повинні зіграти по чотири рази - два рази на їх майданчику, два рази у себе. Найближча гра у нас відбудеться 3-5-го грудня у Чернігові. Ну, там не найсильніша команда, але ми ретельно і серйозно готуємося, сподіваємося здобувати очки.

Що би ви могли побажати своїй команді?

Працьовитості та віри в свої сили! Швидше ставати досвідченими гравцями, надавати опір командам чемпіонату та набирати очки в Суперлізі!

Команда

Прес-служба ВК «Фаворит»

20.11.2015 14:11